Blog

Proč je cestování moje vášeň

Pro dnešní blogový článek jsem si vybral můj vlastní život. Třeba se v tom taky místy poznáte. Pojďme na to.

Všechno to začíná ještě v pubertě, vždycky jsem miloval jízdu na kole. Žádné velké výkony, ale prostě takový ten turistický „kochací“ styl, který jsem si sebou donesl až do dospělosti. Je to neuvěřitelné, jak vás může takové obyčejné ježdění na kole ovlivnit. Díky tomu, že jsem objevoval stále nová a nová místa, mi přirostlo cestování k srdci. Tím nejlepším možným způsobem.

Pamatuju si ty roky, kdy začala moderní technologie vypadat konečně jako použitelná, digitální fotoaparáty už dokázaly generovat úžasné snímky o několika megapixelech a přesně v ten moment jsem věděl, že jen u kola nezůstanu. Vyrazil jsem dál.

Přišli první jízdy napříč republikou, vlak se stal další velkou součástí mého života. Vyrážel jsem na místa, která si dodnes pamatuji, a jak jsem vždy s oblibou říkal, na každém místě, které jsem navštívil, jsem zanechal kousek své „duše“. A proto, když se dnes na některá místa vracím, mívám často ten úžasný pocit nostalgie, protože třeba „právě u této řeky, jsem zažil krásné chvíle s lidmi, kteří nikdy nezklamali“, anebo třeba „tuto rozhlednu si budu pamatovat, protože ten den bylo neskutečně krásně“. Jsou to ty „největší“ maličkosti v životě. V mém případě v životě cestovatelském.

A tyto cesty se stupňovaly, přicházely první vážné vztahy, a i do těch jsem promítl svůj život cestovatele. Je to až k nevíře, ale právě díky cestování máte jako člověk vždycky o čem vyprávět, nikdy nepoznáte nudu. I kdyby padaly trakaře a vy jeli jen obyčejným vlakem pochmurnou krajinou, už jen tohle je zážitek! Srdcem cestovatel!

Projela se střední Evropa, zavítalo se do neutrálního Švýcarska a neskutečně mnohokrát projetá naše republika, doslova křížem krážem. Jsou to tisíce kilometrů strávených na cestách, je to poznání desítek známých, z některých se vyklubali přátelé, mnoholetí přátelé.

Na každém z těch míst, člověk nikdy nebyl sám, o tom celém to vlastně všechno je. O poznávání, seznamování se, ochutnávání jídel, tradic, anebo prostě jen obyčejné odpočívání třeba na kopci, který si ještě před odpočinkem pracně vyšlápnete. Z cestování se stala vášeň!

Nesedět na zadku, zvednout se, třeba i trochu trpět. Některé cesty jsou únavné, některé zase přinášejí tolik energie a euforie, a některé jsou prostě obyčejné, ale vždy dokáží nabídnout něco, co doma, na telefonu nebo na internetu prostě nemůžete zažít. S velkou nadsázkou píšu tento článek, a říkám si, kolik z vás se nad sebou doopravdy zamyslí, a řekne si: „Sakra! Chci to změnit!“.

Zvedněte se, koukněte kolem sebe a uvědomte si, že žijete jenom jednou! Teď a tady! Tak, na co ještě čekáte? Nikdy není pozdě začít! A není to dokonce ani o financích! Chce to trochu nápaditosti, fantazie, a uděláte si takový výlet, že vám to příště, už nebude stačit.

A když už jsme u financí. Chcete něco zažít? Snižte své nároky. V životě není důležité mít mnoho, spíš naopak, míň je v tomto případě totiž MNOHEM VÍC!

U dalších cest a podobných motivačních článků napočtenou.

Váš Dejv

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!