Výlety

Bobová dráha Vrbno pod Pradědem – Úžasné místo a ještě lepší příroda

Celý plán na výlet vznikl u hokeje, rozhodli jsme se s Davidem, že pojedme na první výlet. V tu chvíli jsme tomu ještě ani jeden moc neveřili, ale už to bude skoro rok a svetě div se ale my jsme pořád dobréj tým,a nejen to…

Druhý den ráno jsme si dali sraz na naší malé místní zastávce a jelo se směr Vrbno pod Pradědem. Bylo krásné sluneční ráno, když jsme dojeli na místo, tak nás čekala menší turistická procházka do kopečka. Po cestě už jsme obhlíželi terén na ranní Kafe. Prostředí na mně působilo absolutně dokonale, ten klid, posezení venku, vůně čerstvě posekané trávy. Hned v ten moment jsme se rozhodli, že až se budeme vracet zpět, dáme si tu i oběd, a tak jsme teda vyrazili.

Hned u okýnka kde jsme si kupovali lístek na boby (cenově za 250 Kč plus poplatek 50 Kč zálohu pro přpíad, že byste ztratili čipovou kartu. Bylo nám doporučeno 5 jízd, aby to stálo za to.
Všichni tam byli hrozně v pozitivní náladě, a šlo se jezdit! První jizda od které vůbec nevíte co čekat, než vyjedete nahoru, tak nemusíte vůbec nic dělat, jen si užívate okolí a ten výhled a klid.

Po tom už musíte chytnout do ruky „ručky“ a jedem! Jelikož jsem neveděla, co se bude odehrávat, tak jsem v každe zatáčce brzdila. Úplně nejlepší je v polovině jeden skokánek, kdyby jich tam bylo více, vůbec bych se nezlobila. Před koncem se nesmí zapomínat brzdit, to je duležité zdůraznit. Po první jizdě jsme zjistili, že tahle dráha je udělána pro děti s rodinami, takže rychlost 40 km/h, u které se nemusí vůbec brdzdit, protože se prostě nemůže nic stát, takže druhá jízda na plno už byla daleko lepší. Po všech jízdách člověk cití uvolnění, tenhle typ výletu stojí určitě za to pro rodiny s dětmi i lidi, co mají radí šilené věci, kde je adrenalin. A teď je na řadě okolí, kde je opravdu krásný výhled do přírody, pro nadšence focení jako jsem já, je tohle jako dělané.

Vrbno pod Pradědem nezklame ani v létě ani v zimě, rekreační období na výlety je tu jako dělané celoročně

Na zpáteční cestě jsme se, jak píšu o kousek výš, zastavili v resturaci u Hradilů, kde byla kulajda jako lusk. Mimo to, tady měli dobré kafe, a i přesto, že venku teprve bylo jaro, bylo příjemně i na posezení venku.

A na úplný závěr si dovolím nabídnout několik fotografií pořízených přímo na místě samém. Pěknou podívanou.

Autor článku
Lucie

Jsem energická mladá žena, která miluje dobré jídlo, cestování a zábavu. Řídím se životním mottem Není čas, ztrácet čas!

Mohlo by vás zajímat!