Výlety

Čertovy hlavy 2019 – Po čertech unikátní Kokořínsko

Brzké květnové sobotní ráno jsme vyrazili na Kokořínsko! Cílem byly Čertovy hlavy, ale!

Přijeli jsme autobusem do Liběchova a vystoupili jsme přímo u zdejšího zámku. Tento jsme obešli ze všech stran. Veřejnosti je uzavřen, což je velká škoda, neboť při nahlédnutí dovnitř zjistíte, že je to úžasná stavba datovaná do roku 1730. Kromě zámku se kolem rozprostírá velký prostor, který patří nepříliš vzhlednému zámeckému parku. Bohužel.

Nechtěli jsme se kolem zámku dlouho motat, neboť byla celá cesta před námi! Vyrazili jsme po turistické trase. Ta nás vedla kolem kempu, až k obecnímu úřadu, odkud už to bylo jen pár stovek metrů k relifu Čertových hlav. Po modré značce jsme se vyškrábali až k Čertovým hlavám. Monument, který neskrývá svou unikátnost velikostí. Měří na výšku 9 metrů a jsou vytesány do pískovcových bloků. Kromě toho se na jednotlivé hlavy dá vylézt. Dříve zde byla i lávka, která spojovala na svém vrcholu přechod mezi hlavami. V době, kdy jsme zde byli, tady žádná lávka již nebyla. Takže veškerý pohyb pouze na vlastní nebezpečí.

Jak pracně jsme se vyškrábali nahoru, tak docela lehce to šlo směrem dolů zpátky na stezku. Zanedlouho už jsme si to šinuli vesnicí zpět kolem koupaliště. Netrvalo dlouho a už jsme se zase škrábali do kopce. V těch vedrech, která panovala, to nebylo nic příjemného, ale o to lepší byla další naše zastávka.

Malá místní farma, na které byla největším lákadlem malá prasátka, která nejspíš prchla z ohrady. Proběhla kolem nás, a rychle zpět do ohrady. Závody NASCAR jsou proti tomuto slabý odvar. Nejen, že máme rádi přírodu. Máme rádi zvířata! A tak jsme tady nějakou tu chvilku pobyli!

Od zvířátek k dalším zajímavostem. Míjeli jsme skalní reliéfy – Harfenici, Sfingu, Hrad, Hadí Korunku, Hřebenáč, Hřebenulku. Nechyběly ani jeskyně – Žabí a Mordloch. A v neposlední řadě skalní útvar Sedm chlebů. Tolik zajímavostí na jedné trase neuvidíte snad nikde jinde, než na Kokořínsku. Žlutá trasa byla jasná volba! Na dalším rozcestí jsme se však po žluté už nevydali a zvolili jsme nejkratší cestu do Stračí, protože vedro už bylo na všechny 4 účastníky výpravy už moc! Ze Stračí už to bylo do finále jen kousek.

Ale nebyla by to Evča a Jája, aby se nezastavili u místního plotu, přes který přesahovaly zajímavé a prý i chutné moruše. Že nevíte, co o jde? Tak se schválně projděte se svými přáteli naší trasou a na tyto sladké moruše jistě narazíte. Ale bacha, jestli trpíte alergickou reakcí, taky byste mohli natéct, v lepším případě se jen osypete. Takže opatrně.

A my už máme dost! Jsme unavení a pro dnešek končíme! Vedra bylo dost! Na závěr vám nabízíme další video z našeho studia, které zmapovalo celou naši turistickou procházku Kokořínskem! Bavte se a sledujte nás i nadále!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!