Výlety

Český Krumlov – historické centrum, zámek, zahrady a turisté kam se podíváš

Další tip v pořadí, který byste neměli minout, ovšem na pár věcí si přece jen musíme i postěžovat.

Vyráželi jsme z Českých Budějovic, kde jsme nasedali na přímý vlak až do Českého Krumlova. Vedro na padnutí, batohy napěchované jídlem, pitím a nutnými potřebami k přežití. Únava byla solidní, byli jsme na cestách už více než třetí týden. Takže ta zdlouhavá cesta do Krumlova nám vlastně přišla vhod. Odpočinek. Mezitím jsme sledovali okolní krajinu, míjeli jsme Borský rybník, po očku jsme házeli na krásnou přírodu CHKO Blanský les, a pak už opravdu jen chvíle a cíl byl v dohledu. Český Krumlov.

Hned při výstupu z vlaku je jasné, že se projdete do centra ještě pořádný kousek. Vlak zastavuje na samotném předměstí, takže si můžete hned na začátek dát poznávací pochod městem. Projdete místní části Špičák, až dojdete k samotnému vstupu do centra. Toto je obehnané dokonalou stavbou zdejšího zámku, který je opravdu velkolepý. Jednoznačně se zastavíte a budete žasnout nad Plášťovým mostem, který je svým způsobem dominantou, a kdo zde byl, má jistě tuto fotku rovněž jako my. Pokud se rovnou nevydáte na zámek a zvolíte trasu jako my, pak pokračujte přes řeku Vltavu do samotného starobylého prostoru Českého Krumlova. Projděte se malebnými uličkami, které svým vzhledem připomínají starobylé centrum Prahy. Ovšem pozor. Zdejší centrum je na tom, co do turismu úplně stejně.

Moc místa a prostoru na svou realizaci, nebo fotky, na kterých budete jen vy, tady není. To sem musíte vyrazit časně ráno, nebo rovnou večer a nejlépe hodně pozdě. Ovšem ani to není zárukou klidu a možnosti vyfotit si vše, tak jak si představujete. Tedy opravdu zde mějte jen ty oči na „šťopkách“ a užívejte si to „in real life“!

Prošli jsme se historickým centrem a už nás to zase lákalo poznávat další a další místo. A jak padlo hned na začátku, jednou z dominant města je zdejší zámek. Vydali jsme se přes Lazebnický most směrem k hlavnímu vstupu zámku. Říká se mu Červená brána a dál už jen postupujete vpřed. Obdivujete malby na stěnách, a máte prostě úctu k tomuto prostředí, ve kterém se nacházíte. Projdete až na konec, případně zrealizujete opravdu dlouhou prohlídku zámku. To všechno si sebou odneste hlavně jako zážitek v hlavě, a díky svým očím. My jsme posbírali opět jen videozáběry z volně přístupných prostor, o které se s vámi chceme na konci tohoto článku podělit ve videu studia NaCestách.eu.

Vnitřní prostory jsme dokumentovat samozřejmě mohli, ale jak už je naším zvykem, když jste na cestách, pak fotíme průběh cesty, případně památky, které jsou běžně k mání! Ale zážitek z prohlídky a místa samého si prosím odneste sami. A hlavně, kdybychom vám ukázali i tyto záběry, už nebudete mít tu potřebu sem vyrazit. Je velká škoda, když si řeknete, že jste to vlastně už viděli, a není potřeba na to místo jet. Je to třeba! A je důležité to vidět! Děláte to pro zážitek.

A dnešní tip zakončíme v místních zahradách, které k zámkům odjakživa patřily. Ty českokrumlovské jsou potom o to krásnější, když je vychytáte rozkvetlé. Místo k relaxaci doslova určené. Svou rozlohou nepatří zrovna mezi ty nejmenší, takže se připravte na to, že se skutečně projdete. Od fontán, přes upravené trávníky, až po tvarované živé ploty. To všechno je Český Krumlov. Sem se budete rádi vracet, a na závěr slibované video.

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!