Výlety

Fláje 2019 – Jarní výlet za deštěm a sněhem

Je až k neuvěření, kam se člověk vydá, když chce na výlet! My jsme tentokrát zvolili Fláje. Ano tu přehradu na severu Čech!

Část naší partičky se sešla a vyrazila na malý výlet na přehradu Fláje! Dole v nížině už vládly první dny jara, sem tam nějaké to sluníčko, a to byl spouštěcí moment k tomu, abychom se vydali na přehradu.

Už od samého začátku to byl den, který prostě nevypadal, co do počasí, vůbec dobře! Vyrážíme!

Přes Osek, Dlouhou Louku až na samotnou přehradu. Nikdo však netušil, že cesta bude horší, než kdy jindy! To, že jsme stoupali do kopců, jsem ještě nezmínil? Tak ano! Stoupali jsme do kopců! V prvních zatáčkách jsme potkali protijedoucí vozidlo, které spíš vypadalo, jako „Samochodky“ z Mrazíka! Tolik sněhu v jarní den? ANO!

Další cesta byla už jen hodně klikatá, a jedním velkým překvápkem. Sníh, déšť, vítr! Tak takový zážitek si opravdu umíme dopřávat jen my. Po pár kilometrech jsme naštěstí dojeli až k přehradě. Nebylo vidět na krok!

Dostali jsme se alespoň na hráz. Podívali jsme se na hladinu, která přes mlhu téměř nebyla vidět, anebo nově postavené informační centrum, jehož otevření se teprve blížilo. No prostě idylka.

Po pár minutách už nám nezbývalo, než se rychle vrátit do vyhřátých aut, a co nejrychleji se vrátit zpět do civilizace.

Na závěr už jen tolik, jestli si myslíte, že nezažívám krušné chvilky, tak tohle byla jedna z nich! Hurá na horký čaj a v mysli už se nám rodil další plán na nový výlet! Za teplého počasí samozřejmě, a bez deště, a bez sněhu!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!