Výlety

Františkovy lázně – Nejen sv. František a vzácné prameny

Podívejte se s námi na západ Čech. Já vám rozumím, říkáte si, co tam budu proboha hledat, a doma je vůbec nejlíp. Tak a dost! Cestujeme!

Dneska vás zavedu na procházku dalším klidným a hlavně lázeňským místem. Mimochodem se tady dokonale léčí pohlavní ústrojí (asi nechci znát všechny metody pozn. redakce). Řeč je o úžasné místě téměř u hranic s Německem – Františkovy lázně (Karlovarský kraj). A opět začnu tím podstatným, že nemáte auto? Nevadí! Vlakem, a třeba přímo Pendolinem až do Františkových lázní! Přímé spojení, které prostě nemůžete už ukecat! Nasedat! Jedeme!

Vystoupíte na místě zvaném nádraží. Neříkám, na lázeňské město kam tečou slušné peníze, si myslím, že by nádraží zasloužilo minimálně generálku, ale ať je to jak je to, je třeba se posunout do samotného města. Než narazíte na první parčík, který rovnou směřuje k prvním fontánám, je to ještě kousek. Začátek vás moc nenadchne.

Pak už je to úplně o něčem jiném, narazíte na úžasné parky, spousty turistů. Pokud zvládáte základy němčiny, nemůže vás překvapit ani německá turistka prosící o vyfotografování. No proč ne! Hlavně si nezapomeňte udělat fotku vy sami! Přece jen vzpomínkou nic nezkazíte. Projděte se ke Galuberově dvoraně, omrkněte zdejší kolonádu, dejte si zmrzlinu, oplatky. Ochutnejte to město. Když už jste vážili takový kus cesty, prostě ochutnejte, posaďte se a opět načerpejte atmosféru tohoto klidného místa. Tady nehrozí žádné konflikty ani atentátníci s baťůžky na zádech. Pokud teda zrovna nemluvíme bandě turistů, kteří se nutně domáhají klíčů od WC. Asi zdejší klima!

Bolí vás nohy? Ještě ne? Pak tedy pokračujeme skrze kolonádu, zkoukneme ty krásné palmy a když vychytáte opravdu teplé počasí, pak budete z té výhně rádi prchat do klimatizovaného vlaku a vydáte se zase o kousek dál. Mimochodem do Německa je to kousek… ale to třeba jindy!

A na závěr jako vždy patří zase souhrn v podobě videí ze studia NaCestách.eu, která vám dají mnohem víc než jen holý text. Hezky se bavte.

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!