Výlety

Frýdek nebo Místek? Nejradši Frýdek-Místek!

Dneska si vás dovolím pozvat na procházku úžasným městem v Moravskoslezském kraji – Frýdek-Místek!

Po úspěšné cestě stojíte na nádraží, z vlaku parádně vydrncaní a říkáte si, tak a teď kam? Zdejší nádraží je totiž takovou tepnou, které pěkně půlí město na dvě části – na Frýdek a Místek. My jsme tedy nejdříve vyrazili do Frýdku. Znáte to, okolo Frýdku cestička! A hned několik cestiček. Prošli jsme se přes Komenského sady. Pomalu, ale jistě jsme se došourali na Zámecké náměstí, taky jsme udělali točku kolem zdejšího zámku, mimochodem zámecký park vůbec, ale vůbec nebyl špatný! Právě tady totiž máte úžasný výhled na místní část Místek.

Když se vám zadaří vychytat pěkné počasí, tak se toto město opravdu jeví jako úžasné místo pro život. Je úplně jedno, jestli Frýdek, nebo Místek. Jednoznačně se nám líbilo v obou městských částech. Po prohlídce Frýdku, jsme se vydrkotali zpátky a vešli přes takovou pěknou lávku a řeku Ostravici rovnou do Místku. Jo, tož to bylo už jiné kafe! Tady už toho starobylého města moc nehledejte! Jedná se moderní část města, která prostě žije a dýchá svým životem, a to se mi na tom moc líbí. Už kolem samotné Ostravice se nebudete nudit, vezmete kolečkové brusle, koloběžky, kola a jiné podobně, dopravně laděné prostředky a užívejte si třeba krásné sobotní odpoledne. Na zdejším náměstí vám rádi prodají zmrzlinu, můžete se i pohodlně posadit a postupně takhle můžete objevit i zbytek města. My už na to neměli tolik času, ale jestli bych se někam určitě chtěl ještě znovu tímto turistickým stylem podívat, tak Frýdek-Místek beru jako jasný cíl.

No a teď už jen projdeme přes Smetanovy sady a můžeme vyrazit pomalu domů. Takže sláva nazdar výletu, už jsme tady! Už jsme tu!

A na závěr jako důkaz naší návštěvy vás zvu ke zhlédnutí tohoto videa! Pěknou podívanou a u dalšího tipu napočtenou!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!