Výlety

Karlova Studánka – srdce Jeseníků

Jako úplně první místo, kam Vás v rámci TripTipu chceme vzít, je jedna z nejkrásnějších lázeňských „vesniček“ – a to Karlova Studánka v Moravskoslezském kraji.

Jezdím sem nespočet autobusů snad ze všech možných směrů, takže pokud hledáte výmluvu, že nemáte auto, tak rovnou přestaňte. Z Brna, Olomouce, Jeseníku, Ostravy a v zimních měsících ještě lépe! Odevšad se sem dostanete.

Vyrazit se sem dá v podstatě v jakékoliv roční době, pokaždé překvapí toto malebné místo něčím jiným, a hlavně odsud nikdy nebudete odjíždět se špatnou náladou.

Pro zajímavost jsme vám naservírovali hned několik videí, které jsme získali díky projektu NaCestách.eu, který s námi úzce spolupracuje.

Za zmínku stojí určitě uměle vytvořený vodopád kousek od bývalé, dvakrát vyhořelé restaurace Hubertus. Přejdete kousek přes parkoviště a dostanete se ke kiosku s občerstvením, kromě vynikajících langošů a jiných „fofrpokrmů“ stojí za to se zdržet, podívaná na vodopády je unikátní.

Projdete se kolonádou, uvidíte Slezský dům, kde se natáčela česká komedie století – S tebou mě baví svět, nezapomeňte se přímo na kolonádě zastavit do Pitného pavilonu, kde si pošmáknete na železité kyselce (opravdu vysoký, a životu potřebný obsah železa a spousty dalších minerálů). Až se řádně napojíte, vyrazte zase o kousek níž, kde najdete legendární Hudební pavilon. A když se dobře zadíváte, tak vám hned do oka padne to malé pódium, které se uvnitř pavilonu nachází. Ano máte pravdu, to je to místo, kde zazněla píseň Heleny Vondráčkové, Mířím k výškám. A takhle by se dalo pokračovat samozřejmě dále k Hotelu Džbán, kde mimochodem dobře vaří, nikdy nepřijdete zkrátka, a když přijedete ve vhodnou dobu, narazíte zde na krajové pochoutky, hody a jiné dobroty.

Je toho mnohem víc, lázeňský Dům Libuše, Letní lázně – všechno místa, kam můžete posadit své unavené tělo a oddávat se naprosté pohodě, třeba u dobré kávy (Dům Libuše) anebo místního piva! (Letní Lázně).

Koneckonců posuďte sami, souhrn videí stojí za to! Rok za rokem, roční období střídá další, a je tam pořád krásně! Hezký výlet!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!