Výlety

Karlovy Vary – Je to víc, než jen filmový festival, vřídlo a Pupp

V západních Čechách jsem strávil slušnou část svého života, dýchal jsem tamní klima a užíval si všemi doušky nejlepší roky svého života a právě proto se chci podělit právě o tento skvělý tip!

Když uslyšíte název Karlovy Vary, okamžitě vás napadne mezinárodní filmový festival, na který se sjíždí známé televizní a filmové hvězdy. Je to také hromada úžasný zážitků, které právě díky tomuto můžete zažít. Téměř s pravidelností jsem si toto město nechtěl v tomto období nechat ujít, ale vyrazil jsem sem několikrát i mimo sezonu a řeknu vám, je to prostě bomba.

Město samotné je klasická „betonová džungle“, avšak své kouzlo má i v tomto, za poslední roky došlo k mnoha změnám, tou velmi výraznou je naprostá přeměna původního zastaralého nádraží, v novou přehlednou a dle mého vkusu vysoce moderní budovu. Takže příjezd samotný už není zděšením, jak tomu bylo v letech předcházejících, nýbrž už to vypadá, že opravdu přijíždíte do krajské metropole.

Vydejte se tedy rovnou od nádraží směrem dolů, k městu. Tato cesta by zasloužila taky slušnou modernizaci, ale jak všichni víme, nic není hned, tak tedy třeba časem. Čím více se blížíte městu, tím více však vnímáte moderní město, dopravní ruch a samozřejmě nepřehlédnutelné lázeňské centrum.

Na jeho samotném začátku můžete nalézt zajímavé muzeum slavné Becherovky, o kousek dál směrem do centra naleznete také několik stánků, které nabízí tuto likérku v podstatě nepřetržitě po celý rok, takže o povyražení není nouze. Klasické pěší zóny doplněné o bankomaty a samozřejmě restaurace, kavárny a rychlá občerstvení – ano máte-li děti, pak určitě chystejte platební kartu a vyražte do MC Donald’s na Happy Meal. Přece to těm dětem neupřete – a sobě třeba taky ne!

Dejme tomu, že si dáte malou pauzu jako my a chystáte se na to hlavní, co je před vámi. Sejdete z jedné pěší zóny na druhou, kdy se postupně dostáváte až před známý hotel Thermal, kde se každoročně odehrává již zmíněný filmový festival. Kolem obrubníků zde najdete jak úžasná vozidla, o kterých si necháváte dnes a denně zdát, ale také zážitek v podobě kočího a k tomu pravý vůz tažený koňmi. A jestli si myslíte, že zde najdete nějaké „kakance“ na zemi, tak to se vraťte do středověku, o vše je řádně postaráno. Tato jízda vám však může lehce pocuchat nervy a také finanční rozpočet, neboť se budete za jednu jízdu pohybovat pěkně vysoko (viz pražské ceny a svezení v historickém vozidle po centru).

A teď už ta paráda, hotel Thermal, turisté kam se podíváš, místo, kde se natáčela známá scéna z filmu Vrchní, prchni a samozřejmě známý Hadí pramen. Spousta nádherných hotelů, které patří především rusky mluvícím obyvatelům Karlových Varů. Projdete kolem moderně provedeného informačního centra, můžete obdivovat úžasnou architekturu v ruském stylu vyřezávaných dřevěných ornamentů a mezi tím vším si dopřávat zmrzlinu, nějaké dobré pití, anebo jen tak okukovat kolemjdoucí tváře. O rozličnou společnost není nouze. Nádhera, když se na jednom místě sejde hned několik národů a všichni dokáží bezproblémově fungovat.

A to už najednou stojíte před Vřídlem. Vejdete dovnitř, samozřejmě dostanete tzv. „facku“ od horka a během chvilky jste radši venku. Pakliže jste zdatnější a vyžíváte se v přetopených místech, respektive v místech s termální vodou, pak jste ovšem ve svém živlu a předchozí věty berte s velkou rezervou. I zde u Vřídla se můžete posadit, nabrat další sílu a postupně se odebrat k místnímu kostelu, ke kterému vedou široké a dlouhé schody. Když je absolvujete, tak byste raději seděli u Vřídla, jenže za ten výhled na skaliska, a vysoce položené budovy všude kolem, to prostě stojí.

Tajíte dech a už se zase vydáváte o kousek dál, putujete pěší zónou, míjíte restaurant u Švejka, kde vás vítá figurka srandovního Švejka, který je již pod obraz a dělá ostudu nadporučíkovi Lukášovi, stejně jako ve filmové adaptaci známého dvojdílného filmu.

Určitě se zastavíte u místního divadla, které je skutečnou chloubou a je pěkně spravováno. Nicméně blížíte se téměř ke konci kolonády, nohy už téměř necítíte a říkáte si, proč jste vlastně nezůstali sedět v tom MC Donaldovi, kde vám bylo tak fajn. Omyl TripTipáci a TripTipačky, teď přijde to, proč se do Karlových Varů musíte podívat. Vy to chcete vidět! I já to chtěl vidět! A je to krásné! Je to mezinárodně proslulý Hotel Pupp. Pro někoho možná jen obyčejný hotel, ale pokud budete vnímat jeho vážnost a velikost, architektonické provedení a když zrovna nebudete pokukovat po pěkných ženských, tak si i z tohoto místa odvezete pěknou podívanou a hlavně vzpomínky. Báječné vzpomínky.

Stejně jako já. Jsem rád, že jste dočetli až sem. Ano bylo to dlouhé, ale stejně… mrkněte na videa, jak šly roky za sebou a posuďte sami. Karlovy Vary? Tak zase přístě!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!