Výlety

Kokořín 2020: Ani zima nás neodradí od turistiky!

Rok 2020 píšeme teprve krátce a do začátku turistické sezony je ještě daleko. Avšak ani tyto fakta nás neodradí od toho, abychom se nevydali k dalšímu cíli. Tím se tentokrát stal hrad Kokořín a nedaleké Pokličky.

Hned po ránu jsme se dobře nasnídali, a plni elánu a energie jsme vyrazili k autu. Účast na tomto výletě byla slabá. Vešli jsme se jen do jednoho auta. I tak mohla tato expedice vyrazit. 20 kilometrů vzdálený Kokořín nás nenechal klidnými!

Cesta probíhala klidně, všichni s dobrou náladou vyhlíželi cíl! Stihli jsme dojet nad hrad, kde jsme v pěkné zatáčce mohli bezplatně nechat zaparkované naše auto. Strejda Martin ještě Dejva stihnul navigovat, aby zaparkoval správně. Nakonec to vyšlo!

Na etapy jsme se vysoukali z auta, nasadili všechny ochranné prostředky proti zimě a výprava mohla začít! Hned naproti autu se nám otevřel výhled na hrad Kokořín! Byl v dálce a v lehké mlze. Na úvod jsme si střihli každý pěknou fotku a už jsme si to štrádovali starou královskou cestou směrem k hradu.

Cesta se klikatila ještě nějakou chvíli. Najednou jsme se objevili pod hradem, nedaleko Kokořínského tunelu. Na rozcestí jsme se vydali po modré turistické značce, až k samotnému cíli. Na otevřený hrad si ještě nějakou chvíli musíme počkat, ale mohli jsme se mihnout alespoň kolem. Pomalým tempem jsme došli až k hradnímu vstupu. Hrad prošel za ta léta udržovací kůrou. A vypadá opravdu krásně. Chvíli jsme si u hradu odpočinuli. Dokonce jsme objevili i zvláštně vyhlížející pařez, který vypadal jako záchod! A prosím pěkně hned u vchodu do hradu. Myslím, že záchod na tomto místě měl své opodstatnění. Abyste se z toho hradu nepo…. Rozumíme si!

Od hradu jsme se po chvíli začali vzdalovat, protože naše cesta měla své pokračování. Vydali jsme se zpět k autu a naším dalším cílem se staly Pokličky. Další netradiční místo, které doporučujeme navštívit. Tip na toto místo nám dal Martin. Ovšem než došlo na toto místo, chtěli jsme původně někam úplně jinam. Mezitím naše cesta pokračovala, projeli jsme Kokořínským dolem kolem rybníku Kačírek, který byl natolik zamrzlý, že se zde mohly děti prohánět na bruslích. Nejinak tomu bylo, když jsme jeli kolem rybníku Harasov. Nedaleko obce Střemy jsme se však nakonec obrátili, neboť jsme si vybrali jízdu na špatnou stranu, a tak jsme se museli 8 kilometrů vracet.

Ani to nám však neubralo na radosti z výletování. Přece jen, nezmrzali jsme, v autě bylo hezky teplo a u srdce nás hřál ten dobrý pocit, když jsme dojeli na parkoviště. To bylo neskutečně moderní. Nikde žádný výběrčí parkovného, jen jeden obyčejný automat, který bral mince, nebo SMSky. Tomu říkám turistické místo, o které se postará obyčejný automat. Poslali jsme SMSku, dorazil nám parkovací lístek a my mohli bezstarostně vyrazit na vrchol Pokliček.

K vrcholku vedlo neskutečné množství schodů. Dalo nám to zabrat. Po zimním lenošení a vánočních žranicích nám tyto schody připadaly nekonečné. Nakonec jsme se nahoru vyšplhali všichni. Těsně pod Pokličkami jsme se stihli vyfotit a pak už nám nezbývalo mnoho a stáli jsme na vrcholku a koukali na tu krásu.

Na vrcholku bylo pohodové posezení, které jsme vzali ihned útokem. Během pár chvil se vynořili zespod další turisté, tentokrát mladý pár i s psíkem. Jejich psík se stal okamžitě hvězdou číslo jedna, protože páníček se rozhodl svého psíka spolu s přítelkyní navždy zvěčnit na fotografii. Jakmile psík vycítil, že má plnou pozornost nás všech, začal pózovat jako modelka. Dokonce se nechal téměř od všech členů naší expedice pohladit.

Všechno jsme si užili. Do poslední chvíle vládla dobrá nálada. I při cestě zpět domů. V plném počtu jsme se vrátili a zakončili naši první letošní výpravu v oblíbeném penzionu, kde jsme si dopřáli výtečný oběd.

Tak zase příště! Vaši TripTipáci!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!