Výlety

Křivoklát 2019 – hrad, nádherná příroda a dobré jídlo

Odjížděli jsme z lomu Velká Amerika a domů se nám rozhodně nechtělo. Vydali jsme se tedy na další výlet!

Naším cílem se stal hrad Křivoklát. Cesta přes střední Čechy vůbec nebyla špatná. Samá zatáčka, samý lom. No nic moc. A kolem jen samé pole. Takhle vypadala cesta až k dálnici. Na té jsme taky dlouho nepobyli a už jsme zase sjížděli na Beroun. Ovšem tentokrát už do míst chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko.

Přijeli jsme na Křivoklát a řeknu vám, najít místo na parkování, byl nadlidský výkon. Všechna placená parkoviště byla obsazená, a tak jsme vyrazili hledat místo před místní úřad. A trefa, tady místo bylo!

Celá naše skupinka se odsud vydala směrem vzhůru na hrad. Ne náhodou jsou všechny hrady na kopci. Po chvilce už jsme stáli před vstupem a mohli nakouknout pod pokličku. Prošli jsme se po nádvoří, vylezli na místní vyhlídkovou věž, odkud byl krásný výhled na celé okolí. Neuvěřitelné množství turistických tras v okolí stojí rovněž za procházku. My jsme však po celodenním pochodě kolem Velké Ameriky byli už pěkně unavení a na všechny se dostavila chuť k jídlu! Ano opět nám vyhládlo! Taky si všímáte, že jsme hladoví?

Narazili jsme na místní podniky, které teda svou nabídkou nijak nevybočuje od ostatních restaurací. Nás však nadchlo jedno pohostinství, které bylo pěkně schované od ostatního turistického ruchu. Místní penzion, u kterého se nacházela příjemná terasa, kde jsme se usadili a dobře si pochutnali. Nerad dělám reklamu, ale toto místo opravdu nezklamalo, a i přesto, že jsme byli opravdu početná skupina, tak nás bez problémů obsloužili a splnili všechna naše přání.

Tento výlet byl pohodový. Na hrad Křivoklát stojí za to vyrazit. Nezapomínejte, že potkat se s námi můžete téměř kdekoli! Na závěr už jen naše další video! Bavte se hezky!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!