Výlety

Krkonoše 2019 – Den č. 1: Vzhůru k výškám, aneb když mouchy neví, co roupama!

Dovolená! Ten čas v roce, kdy všem pracujícím začínají prázdniny! Alespoň na chvíli! Stejně tak i nám. A když dovolená, tak přece nebudeme sedět doma! Vyrážíme!

Po zdárné cestě do Rokytnice nad Jizerou, ubytování se a vybalení všemožných věcí, jsme byli připraveni vyrazit na první výlet! Strejda Martin bedlivě prošmejdil na mapě snad všechna zákoutí, která stojí za to vidět, a jako první cíl byla vybrána úžasná vyhlídka jménem Strážník!

S dobrou náladou a technikou v ruce jsme vyrazili zachytit západ slunce! Přes Jablonec nad Jizerou, Končiny až k rozcestí, které nám jasně říkalo, že na Strážník je to kousek! Všude kolem to bylo samé borůvčí, které nedalo spát našim TripTipačkám. Každá z žen, včetně dětí, měly nehoráznou chuť nějaké borůvky nasbírat. Rozdělení bylo jasné, někteří dorazili kvůli vyhlídce, někteří kvůli borůvkám. Zase to žrádlo!

Nakonec se na vyhlídku vyšplhali úplně všichni! Úžasné místo, které se západem slunce bylo zalité do zlatavé barvy. Mimo to je toto místo kouzelné i díky sému výhledu! Je vidět na celou Rokytnici nad Jizerou, na Lysou horu i na Kotel u Vrbatovy boudy. Krkonoše jako na dlani.

Strážník je i vtipným místem. Vyhlídka je zabezpečená řetězy, které lemují okraj vyhlídky. Kolem okrajů naleznete hromady mušek, které jasně říkají, že na této vyhlídce jsou doma ony! Pokoušeli jsme se dostat, co nejbezpečněji ke kraji, abychom si výhled užívali naplno, jenže tyto mušky nám to nedovolily. Na kamenech byly zabydleny snad všechny mušky z celého světa! Strejda Martin, který se rozhodl zajít nejdále, byl záhy málem sežrán zaživa!
Potvory jedny!

Nakonec i přes všechny tyto komplikace se nám podařilo nejen užít si výhled, ale i odpočinout si na vytvořeném dřevěném posezení.

Mezitím, co jsme se snažili nasbírat nějaké pěkné záběry západu slunce, stihli naše ženy nasbírat skoro dvě plné bandasky borůvek. Většinu z nich samozřejmě postupně „ochutnávaly“. K této činnosti se připojili ke konci všichni. Jak už jsem zmínil na začátku – borůvky, kam se podíváš!

Po západu slunce jsme se vraceli na ubytování. Nabytí všemi dojmy, zážitky, a především mouchami! Na to, že jsme tento dem měli jako příjezdový, a byli jsme všichni „vyšťavení“ z horka které panovalo od samého začátku, jsme zvládli tento pěkný výšlap na úvod úplně bez problémů. Už teď jsme se těšili na další den!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!