Výlety

Krkonoše 2019 – Den č. 2 – Plnou parou vpřed a jiné pozoruhodnosti

Náš druhý den v Krkonoších chtě nechtě začal deštěm! Od samého rána nás doprovázely pravé letní lijáky a celá chalupa už netrpělivě vyhlížela pěkné počasí! A taky, že jo!

Odpoledne se vyčasilo, a pro všechny TripTipáky to znamenalo sbalit si batůžky a vyrazit do Jablonce nad Jizerou na vlak! Jedeme do Jilemnice!

Už na nádraží začala být ta správná nálada! Strejda Martin se stal hlavní postavou, neboť už se zase cpal! Ale přejme mu to! Ještě, že se najedl, taky to mohlo dopadnout hůř.

Co čert nechtěl, měli jsme „štěstí“ na průvodčího, který nás nechtěl do vlaku pustit dřív, než minutu po odjezdu. Naštěstí jsme se však uvelebili dřív, než stačil něco „zaremcat“. I remcal tedy ještě chvíli, vlak sebou trhnul a už jsme jeli. Po nakoupení důležitých jízdenek tento pan průvodčí úplně změnil své chování, a z bručouna se stal vlastně správný týpek, se kterým byla sranda až do Jilemnice. Cesta nám tak krásně utekla, a jako správná parta neandrtálců, jsme se patřičně s pánem v Jilemnici rozloučili.

V Jilemnici na nás čekal šok! Ženy měly neskutečnou touhu po dobrodružství, a nemohly si nechat ujít návštěvu zdejších „WC komnat“. Smrad jak v opičárně, ani Dejvovy nohy na to nemaj! S jakým úsměvem vcházeli, a jakým zhnuseným výrazem vycházeli. Bylo to skoro jako z reklamy na jednu nejmenovanou platební společnost, no prostě k nezaplacení!

Po těchto útrapách už jsme počítali skoro se vším. Od nádraží naše kroky vedly k nejbližší restauraci, neboť nás popadnul ten správný „cesťácký“ hlad, a taky to vypadalo, že každou chvílí zase bude pršet. Mapy selhaly, jediný kdo pomohl, byla paní venčící svého čtyřnohého miláčka. Ta nás hnala „sviňským“ krokem napříč celou Jilemnicí! Ale díky bohu za ni! Poradila nám skvělé místo, kde jsme se opravdu báječně najedli.

Restaurant Šaldův statek nás pohostil způsobem zcela zničujícím. Výtečné jídlo, obrovské množství, a parádní přístup obsluhy. Myslím, že na nás do smrti nezapomenou. Nahrnulo se nás tam celkem 7! Jen jednu drobnost bych vytknul. Déšť, který nás vyhnal z venkovního posezení do vnitřních prostor, mohl také trvat celou věčnost, a pak bych tedy chtěl vidět obsluhu, zda by dokázala zcela zareagovat a všechny nás někam posadit pohromadě. Nic jiného se nedá vytknout! Bylo o nás dobře postaráno!

S množstvím roste chuť, a tak jsme si to s plnými břichy „šupajdili“ do centra města na Masarykovo náměstí, kde jsme zavítali do Cukrárny a kavárny U Nyčů. To už je druhá reklama za jeden článek! Ale opět oprávněná! Tentokrát musíme pochválit zmrzlinu! Řekli jsme si o malou porci. Pro představu – klasickou malou zmrzlinu slupnete za chvíli, tady vypadala malá zmrzlina, jako celá vanička vaší oblíbené zmrzliny. To se nedalo sníst! Všichni s tím zápasili, mozky zamrzávaly! Jen tak tak jsme těsně před vlakovým nádraží dojídali poslední sousta zmrzliny ze jmenované cukrárny! Bravo! Po tomto výkonu, jsme se těšili velkému zájmu rozmrznout na slunci, které konečně začalo zase připomínat léto! Chmury a hlad zahnány, už jsme jen vyčkávali na parní vlak, který byl původním cílem! Jak bláhoví jsme byli, když nás doběhly pochutiny všeho druhu!

Na vlak nakonec došlo. Z dálky se ozvalo zahoukání, vyvalil se dým, a bylo jasné, že jízda parním vlakem může začít. Vezli jsme se pěkně dlouho historickým vlakem taženým parní lokomotivou. Je to tradiční jízda, o kterou se stará trutnovský spolek železničářů. Ve vlaku si Dejv stihnul poklábosit s německy hovořícími turisty, strejda Martin ochutnal vůni a příchuť sazí! Jeho tričko by mohlo vyprávět! A nezapomeňme ani na naše nejmladší účastníky! Všichni do jednoho jsme si tento pěkný výlet užili!

Když je co dělat, ubíhá čas neskutečně rychle. Po jízdě vlakem jsme se vypravili do základního táboru, kde jsme již na večer očekávali příjezd scházejících členů. Dušana, nejmladší a nejmenší Štěpánka a samozřejmě Jarda a Tonda!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!