Výlety

Lednice – Je to perla UNESCO, a je to znát!

Nevšední zážitek na jihu Moravy. Naprosto úžasný středobod lednicko-valtického areálu. Centrem a hlavním cílem se pro nás stal Státní zámek Lednice.

Od samého rána to bylo náročné. Horko kam se podíváš. Teploty kolem 30 stupňů a při cestování je tohle znát ještě víc. V autobuse, kterým jsme mířili do Lednice. Bylo nejspíš tak kolem 40 stupňů Celsia a my už nevěděli, co udělat, abychom tolik netrpěli. Přijeli jsme neklimatizovaným spojem, který už nechci zažít nikdy více.

Naštěstí byl tento zážitek po zásluze odměněn a na nás čekala úchvatná podívaná! Stáli jsme přímo před vstupem do zahrady vedoucí k zámku. Přístupovou cestou jsme se vydali na procházku směrem k zámku. Při postupování k pokladně, abychom se mohli podívat pěkně dovnitř. Přesně jsme věděli, že tohle dílo si skutečně zaslouží status památky UNESCO.

Samotnou prohlídku nikdy nedokumentujeme, protože od toho je to zážitek, a ten byste měli prožít především na vlastní oči bez techniky. Jednoznačně však za zmínku stojí úžasné zahrady, které tvoří právě tento úžasný lednicko-valtický areál. A že má co nabídnout, o tom nepochybujte!

Když přijdete zavčas tak máte i možnost zámeckých plaveb, které jsou zde v pravidelných intervalech pořádány, neboť tuto úžasnou památku křižuje samotná řeka Dyje. Tak proč se za 120 Kč nepovozit na lodičce a vidět tuto oblast i z lodě. No nezapomeňte na to, že jste na jižní Moravě. Kromě těchto možností zde najdete taky spoustu krásných vinařství, ve kterých si můžete do sytosti dopřávat místní zlato z vinic. A nejen to, zdejší obyvatelé jsou velmi příjemní, poradí, a ukáží vám správnou cestu. Naše výprava měla takovou kliku, že jsme dokonce dostali další tipy, určitě až prošmejdíte Lednici, vyrazte také do Břeclavi. Ale to už by bylo na úplně jiný příběh.

My jsme si užívali letní dovolenou a trip po naší malé republice právě zde, dole na jižní Moravě. Lednice byl jeden velký zážitek, který byste měli alespoň jednou v životě zažít.

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!