Výlety

Pardubice Město s duší

Ano David pokoušel štěstí s nápadem zastavit se ještě v Pardubicích.

Slovo padlo a jelo se! Hned v první moment. Na fotce z internetu jsem hned věděla: „Jo! Tole bude ono, to prostě chci!“

Hned jak jsme vylezli z vlaku a stále před nádražím v Pardubicích jsme se museli hrozně smát. Fontánka a v ní sochy divných tvarů. Tady má někdo smysl pro umění. Dál jsme si to vedli cestou do centra a hledali jsme místo, kde si dát dobrou kávu.

Nakonec to vyhrálo „energy ledové kafe“, které nám dodalo tu pravou sílu. Po kafi jsme došli k něčemu, co mám hrozně ráda. Jsou to památky.

Tak tedy pardubický zámek, to bylo to pravé ořechové, navíc si tady běhali volně pávové. Jeden se nám trošku převedl, ale furt jsme si říkali, co udělat, aby začali trošku řádit. Nechyběl ani parčík s výhledem na město. Ten na mě působil dobrým dojmem, jako taková menší Praha, jen o dost příjemnější a klidnější a když tohle všechno zažijete s tím úžasným parťákem, tak si říkáte, že už vlastně nic nepotřebujete, ani nechcete, aby tohle všechno skončilo.

A já opravdu nechtěla, aby tenhle den skončil. Jenže, jak se říká, život jde dál… Po cestě zpět se nám ještě ukázala krásná veverka, záběr se stihnul a mohlo se pokračovat dál. Při cestě nazpět už jsme měli trošku napilno, ale krátce jsme ještě stihli pardubické divadlo, radnici, kostelík, protože památek není nikdy dost.

Padlo i malé občerstvení ve formě gyros bagetky. A pak už bylo na čase jet domů. Ten smích, kdy už po celém dni, fakt unavení a ještě musíte stihnout vlak, to nikdy nezapomenu, to je přesně ta vášeň. Tolik vám to vadí, až zjistíte, že vám to vlastně vůbec nevadí.

Tým trhlíků se brzy ozve.

Autor článku
Lucie

Jsem energická mladá žena, která miluje dobré jídlo, cestování a zábavu. Řídím se životním mottem Není čas, ztrácet čas!

Mohlo by vás zajímat!