Výlety

Priessnitzovy lázně: Dopřejte si odpočinek a pohodu za každého počasí

Večer sedíte na balkoně, celý víkend před vámi a jediná myšlenka patří cestování. Kam vyrazit, nezruinovat se a přitom si odpočinout a užít pěkný víkend?

Priessnitzovy lázně v Jeseníkách – Olomoucký kraj – jsou místem, které nadchne! Opět stačí sednout na autobus, z Prahy, Olomouce, Prostějova. A to nemluvím o vlakovém spojení, které je skutečně ze všech míst Česka. Ráno nasednete na IC vlak z Prahy a kolem poledne už jste na kolonádě a popíjíte nějaké dobré pití, dáváte si oddych v místní Vídeňské kavárně, anebo jen tak zkoušíte kardio na místním lázeňském okruhu, pro děti taky zážitek v podobě LEGO muzea.

Tohle všechno je jen malý výčet, a proto jsem nelenil a vyrazil! Sebral jsem batůžek, do něj náhradní baterky, kameru a už jsem si to štrádoval rovnou do centra dění. Vystoupil jsem kousek pod Francouzským pramenem a vydal se směrem nahoru k hlavní budově lázní. Kousek po kousku jsem se belhal po místních opravdu velmi dlouhých schodech, až jsem nakonec stanul na nově rekonstruované kolonádě, která je kousek pod hlavní lázeňskou budovou. Jak jsem si tak stál a nevěděl, co dřív roupama, tak jsem si prohlížel honosné lázeňské budovy – nesly jména známých českých umělců – Wolker a Bezruč, opodál se taky na rožku zdržovala budova jménem Maryška.

Mým hlavním cílem však byl úžasný kopec – Jižní svah – Cesta života! Nevím čím to je, ale moje kroky vždycky směřují na nejnáročnější trasy, krpál jak o život, ale dal jsem to! Nic tak hrozného to nakonec nebylo! Stál jsem tam a dýchal ten úžasný vzduch, který prostě ve městě nemáte šanci zažít. Mimo to ten úžasný výhled na celé Jeseníky, to se vám taky nenaskytne každý den, pokud právě v Jeseníku, nebo Priessnitzových lázních nežijete. Kousek pode mnou se nacházel lázeňský okruh, který procházel skrz perfektně vymyšlený Balneopark. Takže jestli máte chuť se mimo jiné i zničit na posilovacích strojích, nebo máte problémy s revmatem a vším kolem oběhu krve, pak jste tady správně!

Pro ty hnidopichy a škrkny! Nestojí to ani korunu, můžete sem klidně aspoň jednou zase vyvést svou rodinu a udělat si příjemný den. Celou rodinu můžete pěkně zchladit v místních studených pramenech – Priessnitze jsou tímto vyhlášené.

Co do jídla je dobré zmínit, že je možnost se tu dobře najíst ve Vídeňské kavárně, která je otevřená teprve nedávno, avšak kazí jí to tady trochu to množství turistů. To už abyste seděli u stolu nejmíň o hodinu dřív, ne-li rovnou před otvíračkou. Nicméně jídlo i nápoje společně s obsluhou jsou ve velmi dobré kvalitě – lázeňské prostředí tomu všemu dodává na ještě větší pohodě.

Pokud ještě pořád nemáte dost, můžete si udělat malou zastávku v samotném městě Jeseník, ale to už je na jiné povídání.

Není nic lepšího, než se prostě trhnout a vyrazit! Nečekejte a prostě vyrazte!

Na závěr tohoto tipu opět směsice videí, které vám ve spolupráci se studiem NaCestách.eu chceme nabídnout!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!