Výlety

Rožnov pod Radhoštěm – Vstupní brána Beskyd a Jurkovičova rozhledna

Jsme si to krásně valili vláčkem na Valašské Meziříčí a odtud už to bylo jen kousek do Rožnova pod Radhoštěm, naše další zastávka, o kterou se s vámi chceme podělit.

Zase jsme jednou udělali rozruch na malé lokálce, která jezdí mezi Rožnovem a Meziříčím, a už jsme stáli na malém nádraží, před kterým bylo velké autobusové nádraží. MHD tady o víkendu rozhodně neočekávejte, takže po svých!

Hned vzápětí jsme postupně přešli přes řeku Bečvu a mířili směrem do centra. Mimochodem v postranních uličkách narazíte na zajímavá občerstvení, a přímo při cestě směrem k jedinečně dochovanému skanzenu jsme taky objevili naprosto přeplněnou cukrárnu. Podotýkám, že venku už se sedět dalo a bylo to tak na mikinu, takže žádné mrazy.

Vnitřek cukrárny nás nechytl, jako spíš její obsah. Dali jsme si zákusek a pak už na nás čekala kopečková zmrzlina. Na poměry slušné ceny a nic přehnaného. Cena odpovídala kvalitě a zmrzlina nám vydržela na pár metrů chůze. Pravda, naše mlsné jazýčky tomu dávaly co proto, ale to k cestování patří. Jsi v Rožnově, dej si zmrzku, venku teplo, tož co ne?

A jak tak jdeme, najednou jsem před skanzenem, i tady na to, jak moc musí stát údržba, a vše kolem provozu, jsme se setkali s rozumným vstupným, a už jsme prohlíželi vnitřek. Záměrně tuto část ve videu pod článkem neuvidíte, to chce prostě zvednout vaši zadnici a vyrazit si to ohlídnout vlastním okem.

Ovšem ani tím náš výlet v Rožnově nekončil, právě naopak. Chytla nás takzvaně „blbá“ a už jsme si to štrádovali pěkně nahoru do kopce. My ty kopečky prostě máme v krvi. Ale ještě lepší byl cíl naší „rožnovské výpravy“. Byla jím Jurkovičova rozhledna, která nám nabídla naprosto skvělý výhled do beskydské krajiny a především do blízkého okolí Rožnova pod Radhoštěm.

Tomuto výletu se nedalo vytknout vůbec nic. Spíš by se dalo uvažovat o mnohem větších porcích zmrzliny, obzvláště potom, když zavládne „horké“ jarní období.

No a na závěr už klasicky video, ve kterém si tuto malou „procházku“ můžete kdykoli zrekapitulovat a třeba nabrat inspiraci pro vaši osobní návštěvu Rožnova pod Radhoštěm a jeho blízkého okolí. Hezký zbytek dne TripTipáci a TripTipačky.

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!