Výlety

Velká Amerika 2019 – Místo plné adrenalinu, sportu a turistů!

Konečně! Skoro letní počasí, které nás táhlo za dalším dobrodružstvím. A co si budeme... řeknu vám, lomy Velké Ameriky jsou a budou vždy lákadlem!

Své o tom ví celý tým TripTipu! Nasoukali jsme se do aut, a vyrazili k Praze! Sluníčko krásně hřálo a nás táhla vidina pěkně stráveného dne v místech, která jsou lákadlem turistů v Česku!

Pro Dejva neskutečný zážitek řídit po Praze, ještě teď má bobky! Nakonec vše dobře dopadlo, a díky strejdovi Martinovi celá posádka ve zdraví dorazila až k Mořině. Mimochodem to je výchozí místo, parkování zajištěné u kamenolomu. Odsud už však musíte po svých. Netrvalo dlouho a už jsme stáli na louce, která před námi otevřela parádní podívanou. Ta naše česká krajina je prostě krásná! A támhle vzádu na nás vykukovala střecha hradu Karlštejn. Nebyli jsme od něj příliš daleko. On totiž původní plán byl udělat pořádný turistický okruh, a právě Karlštejn byl jdením z bodů trasy. Nakonec z této trasy sešlo.

Abych nezapoměl, jako vždy jsme vyráželi časně z rána a pro některé to byla rána! Postupně jsme se prodírali přírodou, která nás doháněla k hladu. Největším hladovcem tohoto výletu byl strejda Martin, který ovládal perfektní počty. Původně jsme měli klasickou svačinu – namazané rohlíky. Každý měl svou vlastní svačinu, ale naprosto záhadným způsobem se stalo, že všem, kromě strejdy Martina, rohlíky začaly nenávratně mizet. Ovšem ne v žaludku jednotlivých členů výpravy, ale pochopitelně v žaludku strejdy Martina. Takže hláška typu: „Ty si měla 3 rohlíky a nemáš už ani jeden, ale já mám pořád všechny!“, nebyla od věci. Bodejť by ne! Prožral se až k lomu Mexico! Neskutečné! Jídlo bylo ten den vůbec zajímavou součástí!

I zželelo se všem strejdy Martina! Nenechali bychom ho umřít hlady! To, že měl zásoby pizzy v batohu, to však byla podpásovka hodna mučení nejmíň na skřipci.

Abych přes všechno to jídlo nezapoměl na samotný výlet, ten probíhal zcela standardně. Jako vždy jsme si uměli vybrat den, kdy do lomů pojedeme, a tak nechyběli závodníci, kteří rekognoskovali terén. Měl se tudy běžet známý závod „běhej lesy“. My neběželi. My se flákali v přírodě a užívali si krásné scenérie obřího lomu Velká Amerika a přiléhlého okolí. Při pohledech dolů se nám tajil dech.

Obdivovali jsme rovněž historickou hodnotu tohoto místa, věděli jsme, že v těchto lomech padlo spousta životů. Kromě toho, že jsou mezi námi blázni, kteří by vlezli kamkoli, jsou mezi námi také ti normální, a to především ženy a děti. Dejv div nedostal mezi oči (v tom lepším případě), když lezl ke kraji lomu. Ale jak všichni víme, ty nejlepší záběry vznikají právě na těchto místech. I ženy se nakonec navzájem vyhecovaly a následovaly nás ke kraji lomu. Některá přístupná místa tento adrenalinový zážitek poskytovala. Tímto však apeluji na vás všechny, kteří lezete kam nemáte! TY VADO! DÁVEJTE BACHA!

Takhle jsme postupně obkroužili celou Velkou Ameriku a bylo po všem! Neuvěřitelné, jak rychle jsme tento vydařený turistický pochod zvládli!

Po cestě nazpět k autům, jsme ještě měli to štěstí, že jsme narazili na mečící kozy, které vytvořily doslova groteskní situaci. Nebyl jediný člen výopavy, který zmíněné kozy neimitoval! A to zcela zdárně! Zcela utaháni jsme přišli k autům. Tady na nás čekal moment, kdy jsme to všichni zalomili do sedaček. Do těch sluncem vyhřátých sedaček jsme usedali s pocitem, že se roztopíme jako čokoladové figurky položené omylem na topení.

Velkou Amerikou to však neskončilo! Karlštejn jsme sice neviděli, ale už se na nás chystalo něco úplně jiného!

Kromě toho, že se můžete podívat na naše video z Velké Ameriky mi také dovolte, abych vám připomenul, že náš dlouholetý kamarád Honza After rovněž brázdil s partičkou nadšenců tímto lomy opředeným krajem a věnoval tomu prostor na webu Honzy Aftera. Jeho povedené video stojí za zhlédnutí!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!