Výlety

Vlčí hora 2020 – S rouškou do kopců

Dubnové počasí předvádí na svém začátku svými teplotami spíše léto, než jarní aprílové počasí. Všechno to doplňují jednotlivá nařízení vlády, která jsou bohužel nutná k tomu, abychom s koronavirem zatočili co nejdříve. My však využili tohoto stavu a vyrazili do přírody, jak nám všem bylo umožněno.

Abychom nic neponechali náhodě, tak základním vybavením tentokrát nebyla kamera nebo foťák, ale úplně jednoduše nedoceněná rouška. Hned potom následovala kamera. A mohli jsme vyrazit.

Autem až na Dlouhou Louku u Oseka, kde jsme zaparkovali na parkovišti nedaleko Penzionu Rozcestí. Odsud jsme se vydali jako rodina loudavým krokem směrem k rozhledně Vlčí hora. Prošli jsme Mlýnskou cestou mezi domky až k rozcestí, kde se naše kroky přesunuly ze zelené na modrou turistickou značku, která vede až k samotné Vlčí hoře.

Cesta byla pohodová, jediné co to kazilo, byly roušky, které jsme v té době nemohli na veřejnosti sundat. Takže zhluboka se nadechnout a mohli jsme pokračovat. Na jedné straně okraj lesa, na druhé straně pole. Všude kolem nás byl ještě lehký poprašek sněhu.

Stihli jsme vyfotit krásné panorama, které nás dovedlo až k rozcestí, na kterém se nachází kříž. Pod tento kříž si za teplejšího počasí můžete sednout. Najdete tady lavičku s výhledem na celé mostecko. My se však odsud vydali ještě o kousek výše. Až k rozhledně. Stále po modré turistické značce.

Když vychytáte hezké počasí jako my, pak nebudete mít problém na rozhlednu vylézt a mít parádní zážitek a výhled. Počítejte, že v této výšce už narazíte i na vítr, ale ten konečný výhled na celou krajinu – tak ten byl k nezaplacení.

Pod sebou vidíte celé mostecko, od Oseku, přes Litvínov až po Bílinu, která upoutá především obrovskými doly. Ještě chvíli se zdržíte, nasávajíc čerstvý vzduch, který je už dávno zpět součástí celých novodobých Krušných hor.

Pomalu jsme se vydali zpět k autu, protože pro dnešní den, nám provětrání a vyvenčení stačilo. Načerpali jsme první jarní síly, a rozproudili jsme tu naši tuláckou krev. Je na čase vybojovat naši volnost a opět vyrazit! Příště s námi vyrazíte za krásami Moldavské lokálky!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!