Výlety

Zámek Veltrusy 2019 – Neděle na zámku, jídlo tak na půl a vedro na padnutí

Jak vystihuje samotný název článku, tak tomu skutečně je! Jedna z víkendových nedělí strávená na výletě je tady!

V samotných Veltrusích jsme hledali místo k zaparkování. Je vidět, že toto místo je hojně navštěvované, protože místní všechna místa k parkování označila jako místa pro residenty, kteří by díky turistům v podstatě neměli, kde zaparkovat.

Nakonec se nám podařilo najít místo u místního obchodu. A odsud jsme se pěšky dostali až ke vstupní bráně zámeckého parku Veltrusy. Na samotném začátku se Dejv s Jájou ihned nechali zlákat informačním centrem, které mimo jiné nabízí také malé muzeum. Za malý poplatek můžete nahlédnout pod pokličku celého areálu Zámku Veltrusy. Mimo to se Jája s Dejvem nechali zlákat také mapkou, díky které získáte papírového průvodce po jednotlivých bodech okruhu parkem i zámkem samotným.

Celý den panovalo neskutečné horko! Všechno oblečení se na nás lepilo. Hledali jsme stín na každém kroku. A jak jsme se tak procházeli, nechyběl nám zážitek, který jen tak nezažijete!

Příběh nám doplnil postarší pán, který, jak jsme posléze zjistili, pocházel z blízké vesnice. Abych zdůraznil jeho význam v tomto příběhu. Přece jen zažil víc, než my všichni dohromady a dal se s námi do řeči. Odvykládal nám svůj dojemný příběh, který zahrnoval ty nejtěžší životní chvíle, od ztráty člověka, přes samotu a tíživost života, ve kterém již hodně zapomínáte. Většina z nás s pánem soucítila. Ještě chvíli nás následoval a poté se od ná odpojil. Celou cestu sebou tlačil kolo, které si vlastně až k rozcestí u zámku vůbec neužil. Rozloužili jsme se, pán nasedl na kolo, a všichni se vydali opět svou cestou.

Navštívili jsme Chrám přátel venkova a zahrad, prošli jsme se veltruskou oborou, ve které jsme zcela nečekaně, neviděli žádné zvíře. Dokonce ani všude zmiňované daňky. Jediné, co se tomuto místu nedá vytknout – příroda! Ta je opravdu krásná, a umím si představit, že se na toto místo vrátíme třeba na podzim, kdy musí vše hrát barvama! No, nevrátili jsme se!

Hlad! Další poznávací znamení naší skupinky. Vedle samotného zámku se nachází zámecká restaurace, o které jsme si mysleli, jak úžasná bude. Nechci dělat recenzi na podnik, ale musím! Prostor a čistota za jedna! Ale to jídlo? Dali jsme si zelnou polévku, která připomínala chemickou břečku v podobě nepovedené gulášové polévky. A když pominu to, že druhé jídlo bylo naštěstí o něco jedlejší. Proč píšu tak negativně? Protože v okamžiku, kdy jsme vylezli z restaurace, zjistili jsme, že se v areálu nachází i klasická „jídelna“ a světe div se, mnohem lepší ceny, mnohem lepší porce. Neměli jsme však již prostor další jídlo vyzkoušet, hlad byl zahnán.

A na závěr jsme ještě stihli navštívit zámek. Respektive jeho suvenýrovou část, kde si Důša koupila náramek a Tonda meč! Samozřejmě jeho mnohem menší provedení, kterým by si mohl propíchnout tak maximálně prst! Všichni se ještě dojedli nanukem, který v tom vedru, a po tak hrozném obědě, přišel vhod! Ještě jedna rychlá společná fotka v zahradě před zámkem. To všechno jsme stihli během několika strávených hodin v okolí zámku. Líbilo se nám tady a doufáme, že špatné jídlo bylo jen náhodou.
Za celým výletem ale neděláme tečku. Tou tečkou je video, které si určitě zkoukněte! A nebojte, o jídle už ani zmínka!

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!