Výlety

ZOO Dvůr Králové nad Labem – Safaripark, který nadchne v jakoukoli roční dobu

Už ze samotného titulku je jasné, kam vás chceme tentokrát pozvat. Vyrazíme do Čech a rovnou do druhé největší ZOO v Česku.

Domluva zněla jasně. Blížil se svátek všech zamilovaných (a všech prodejců čokolád) a bylo jasné, že je třeba něco vyvést! Slovo dalo slovo a s kamarádkou proběhla jasná domluva – POJEDEME DO ZOO!

Za rozbřesku ranním vlakem do Pardubic, odtud elektrickou jednotkou RegioPanter až do Hradce Králové, kde už na mě kamarádka čekala. Setkání to bylo zajímavé, naprosto dva cizí lidé, kteří se nikdy neviděli, jedou hned na poprvé do ZOO. Všechno to perfektně zapadalo a klaplo. Co je důležité zdůraznit, proč právě tato kamarádka. Protože je to milovnice zvířat a hlavně všechna ta zvířata zná. Neuvěřitelné!

Nicméně ještě necelá hodina cesty z Hradce a už jsme stáli před obrovským safari parkem ve Dvoře Králové nad Labem. Hned při vstupu to na vás dýchne, že se nacházíte v zoo. Pavilony kam se podíváš, od výběhu hyen přes úžasný pavilon orangutanů a šimpanzů, všelijakých voliér pro ptactvo, vodní svět. Nechybí tak úžasná stvoření jako jsou sloni, všemi oblíbené surikaty, lvi, velbloudi a všemožné jiné potvůrky, které tak úplně známé nejsou.

Strávili jsme zde pěkných pár hodin, prošli vše hned několikrát. Mimo to zde samozřejmě nebudete nikterak strádat. Naleznete zde místní restaurant, ve kterém si jednak můžete odpočinout a také dobře nadlábnout. V celé zoo rovněž naleznete spoustu záchytných míst, kde si můžete posedět, a třeba posvačit něco ze svých pracně tvořených zásob.

Téměř jako v každé zoo i zde je spousta vyžití pro všechny návštěvníky, od možnosti projet vlastním vozidlem skrze safari, až po úplně nejobyčejnější výběh koz, které si můžete bez problémů pohladit.

Nevšední zážitek hlavně umocňuje prostředí, a také lidé, se kterými na cesty vyrážíte a tento výlet prostě zůstává jako jeden z velmi kvalitních.

Za zmínku stojí i vstupné. I přesto, že je zde nepřeberné množství zvířat, péče a potrava, která taky není zadarmo, snaží se tato ZOO udržet si vstupné na úrovni, aby bylo dostupné pro, co nejširší publikum. Za plné vstupné 200 Kč si užijete opravdu parádní den. Snížené vstupné se potom v hlavní sezoně pohybuje na částce 180 Kč. Mimo to v nabídce vstupenek naleznete spoustu různých variant a slev v případě skupin, rodin s dětmi a jiné. Pokud dorazíte mimo sezonu, jsou ceny podstatně nižší, jen je to na úkor počasí, ale s tím musíte počítat.

Ještě pořád váháte nad Dvorem Králové? Tak rychle přestaňte! Už včera bylo pozdě a do ZOO byste rozhodně měli vyrazit. Stejně jako my.

Velké poděkování za popisky do videa a společně strávený čas patří Janičce N., a na závěr už jen video, které v ZOO vzniklo. Bavte se a příjemnou podívanou.

Autor článku
David

V životě nikdy nezůstávejte dlouho stát. Život rozhodně není nuda! Naopak! Je to ta největší příležitost, jakou dostáváme! Žijte dneškem! Cestujte!

Mohlo by vás zajímat!